• akordeon

  Przemek Nowak

 • Bas

  Damian Przybylski

 • gitara

  Ian Bemolator

 • Perkusja

  Łukasz Klimaszewski

Previous
Next

O zespole

ROCKASTA - zespół muzyczny założony w 2011 roku przez Przemysława Nowaka (www.przemeknowak.art.pl) szczecińskiego akordeonistę i saksofonistę, który oparł swój instrument o mocne brzmienie. Rockasta to zespół instrumentalny, grający własne kompozycje oraz klasykę. Nazwa powstała poprzez połączenie słów: "rocka"  oraz "kasty" (w żargonie "kasta" oznacza również akordeon). Po zmianach personalnych zespół wznowił działalność pod koniec 2012 r. Muzyka Rockasty przedstawia niestandardowe i mało spotykane połączenie akordeonu z muzyką hardrockową i metalową, gdzie instrumentem wiodącym jest akordeon. Zespół pokazuje, że akordeon nie jest tylko instrumentem biesiadnym czy folkowym, ale znakomicie odnajduje się w różnych stylach muzycznych - również jako instrument prowadzący w ciężkich brzmieniach.

W listopadzie 2013 roku zespół Rockasta zagrał znakomity koncert supportując Jelonka. W maju 2014 roku Rockasta wzięła udział w przeglądzie zespołów "Born in Szczecin", zajmując wysokie II miejsce w wyniku czego utwór zespołu znalazł się na składance prezentującej najlepsze szczecińskie zespoły pt.  "Born In Szczecin Vol.4". W czerwcu 2014 roku zespół wziął udział w światowym festiwalu Emergenza, gdzie w finałach regionalnych również zajął II miejsce. Rockasta ma na swoim koncie koncerty z zagranicznymi zespołami takimi jak Negura Bunget, Grai, Ithilien (zorganizowane przez Heart Of Rock Agency) a także Tad Morose i Silent Call (zorganizowane przez Prog Sphere), koncerty u boku zespołów Percival Schuttenbach oraz Quo Vadis, występy na żywo w szczecińskiej TVP (Gala Dziennikarzy 2015, 55-lecie TVP Szczecin) oraz koncerty plenerowe (Piknik nad Odr? 2014 i 2015, Zlot Motocyklowy Goleniów 2015). W drugiej połowie 2015 r. Rockasta supportowała zespół Turbo (w ramach trasy z okazji ich 35 - lecia) na koncertach w Szczecinie i Pile a także zespół Kat & Roman Kostrzewski na koncercie w Szczecinie. Zespół wziął udział w X edycji telewizyjnego show Must Be The Music - Tylko Muzyka, gdzie występ zespołu (wyemitowany w 4 odcinku edycji) został bardzo pozytywnie oceniony przez jurorów (4 x tak, III miejsce w notowaniu odcinka). Muzyka zespołu puszczana była w radiu Aspekt a także w radiu Rocktime, gdzie przez wiele tygodni na liście przebojów zajmowała wysoką pozycję. Dnia 11 marca 2016 r. grupa wydała swój debiutancki album pt. "Caste of Titans" nakładem wytwórni muzycznej Soliton. Na krążku znalazło się 13 utworów. Od roku 2016 oficjalny patronat nad zespołem objęło TVP 3 Szczecin.

 

W maju 2016 r. Rockasta została "zespołem miesiąca" w plebiscycie Fabryki Zespołów i awansowała do dalszego etapu plebiscytu, natomiast w czerwcu zespół wystąpił na goleniowskim festiwalu Rock Hard Ride Free 2016 obok takich gwiazd jak: Saxon, Behemoth, Candlemass, Primal Fear, Raven, Night Demon, Anti Tank Nun, Chainsaw, Cochise czy Exlibris. Koncert ten był też ostatnim w szeregach Rockasty dla Piotra Busza, którego za perkusją zastąpił Jędrek Nowicki. Pod koniec sierpnia oraz na początku września 2016 r. zespół wziął udział w kolejnych dwóch festiwalach - odbywającym się w Babimoście "Mieście Rocka" (gwiazdą wieczoru była Agnieszka Chylińska), oraz Summer Dying Loud w Aleksandrowie łódzkim, obok takich zespołów jak: KSU, Sweet Noise, Closterkeller, Vidian, Jinjer czy Tuff Enuff.

W 2018 roku Marcina Budaja na gitarze zastąpił Ian Bemolator, a za perkusją zasiadł Łukasz Klimaszewski.

 

SKŁAD:
Przemek Nowak - akordeon
Ian Bemolator - gitara
Damian Przybylski - bas
Łukasz Klimaszewski - perkusja